Inteligentny czujnik zalania


Czujnik zalania (WL-ZSSMBPW-FD-01)

Umieszczony w miejscu o podwyższonym ryzyku zalania wykrywa warunki podwyższonej wilgotności i wysyła informacje alarmową do powiązanych urządzeń i na urządzenie mobilne.

CZUJNIK ZALANIA CECHY:

  • Bezprzewodowy, mały rozmiar, łatwy w instalacji.
  • Umożliwia monitorowanie stanu czujnika zdalnie.
  • Wyposażony w czujnik zalania o wysokiej czułości.
  • Wykrywanie w czasie rzeczywistym wycieku wody w pomieszczeniach i niezwłoczne przesłanie alarmu.
  • Utwórz powiązania z odpowiednimi inteligentnymi urządzeniami takimi jak inteligentny zawór wodny, aby podjąć odpowiednie działania.
Nazwa Inteligentny czujnik zalania
Symbol WL-ZSSMBPW-FD-01
Cena netto (zł) 189,00
Cena brutto (zł) 232,47
Protokół komunikacyjny IEEE 802.15.4 (ZigBee/HA1.2)
Typ anteny Wewnętrzna
Zasilanie 3V DC
Bateria CR2, 1szt
Wymiary śr. 69 x wys. 29mm
Materiał i kolor PC, biały
Temperatura pracy -10°C~+45°C
Wilgotność pracy ≤95%RH (bez kondensacji)
Stopień ognioodporności UL94 V-2
Masa 47g
Temperatura przechowywania -20°C~+60°C
Metoda instalacji Mobilna

Gdzie najlepiej zainstalować czujnik zalania?

Miejsce montażu czujnika zalania jest dla części użytkowników kwestią intuicyjną. Nowi właściciele nieruchomości nie zawsze są jednak przekonani co do tego, która część domu może okazać się najbardziej podatna na ewentualne przecieki. Pomieszczeniami wartymi zabezpieczenia są na pewno kuchnia i łazienka. Zwłaszcza podłoga pod zmywarką czy zlewozmywakiem lub pod wanną i przy toalecie jest szczególnie podatna na zalanie. Czujniki instaluje się często także w kotłowniach, podpiwniczeniach czy garażach. Chętnie wykorzystywane są również w biurach i serwerowniach ze względu na przechowywany tam sprzęt i dokumentację, czyli przedmioty, które w szczególnym stopniu powinny być chronione przed działaniem wilgoci.

Jak zamontować czujnik zalania?

Jedną z największych zalet tego rodzaju sprzętu jest niezwykła łatwość montażu. Nie tylko osoby sprawne techniczne, ale także zwykli użytkownicy stosowanych w domach urządzeń z pewnością nie będą mieć problemu z jego instalacją. Pierwszym krokiem wykonanym przez użytkownika powinno być zlokalizowanie w pomieszczeniu miejsca szczególnie narażonego na zalanie. W celu przygotowania urządzenia do pełnienia swojej funkcji, należy najpierw umieścić w nim baterię. Posługując się instrukcją obsługi, wystarczy skonfigurować ustawienia sieciowe – po włączeniu urządzenia do sieci można obsługiwać je już z poziomu smartfona. Po zamknięciu pokrywy i umieszczeniu czujnika zalania w odpowiednim miejscu, jest on gotowy do pracy. Od tej pory będzie informował użytkowników o wszelkich zagrożeniach.

W jaki sposób czujnik zalania informuje o wykrytym zagrożeniu?

Niezawodny sprzęt, gwarantujący domownikom poczucie bezpieczeństwa, musi charakteryzować się wrażliwością nawet na najbardziej dyskretne oznaki potencjalnego ryzyka. Sprawny czujnik zalania jest w stanie natychmiast wykryć podwyższoną wilgotność w pomieszczeniu. Pod wpływem bodźca w postaci odnotowanego zagrożenia uruchamiany jest mechanizm, pozwalający urządzeniu na przesłanie informacji alarmowej do użytkownika w sieci, czyli na jego urządzenie mobilne. Co ciekawe, w zintegrowanym systemie o niebezpieczeństwie informowane są także inne powiązane urządzenia. Po wykryciu przecieku dopływ wody zostaje automatycznie odcięty, a zagrożenie wyeliminowane bez konieczności interwencji użytkownika aplikacji.

Co zrobić, aby urządzenie jak najdłużej zachowało swoją niezawodność?

Inwestując w czujnik zalania, warto od samego początku stosować się do zaleceń związanych z jego użytkowaniem. Przede wszystkim urządzenie powinno zawsze stać na płaskiej i w pełni stabilnej powierzchni, w miejscu nienarażonym na uszkodzenia mechaniczne. Należy uważać, aby nie umieszczać go bezpośrednio w wodzie – także w celu testowania jego skuteczności. Do czyszczenia sprzętu powinna być używana sucha szmatka, bez stosowania rozpuszczalników czy innych środków czyszczących o agresywnym działaniu. W celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności, każdy czujnik powinien podlegać regularnym kontrolom. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do jego poprawnego funkcjonowania, nie zaleca się samodzielnych napraw. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest wówczas odesłanie sprzętu do serwisu dystrybutora.


Powiązane produkty


Czujnik zalania – skuteczny system ostrzegawczy

Natychmiastowe wykrywanie zagrożenia, sprawny przepływ informacji w czasie rzeczywistym i gwarancja bezpieczeństwa – to główne zalety instalacji urządzenia, jakim jest niezawodny czujnik zalania. Coraz częściej znajduje on zastosowanie w pomieszczeniach o szczególnym ryzyku wystąpienia wycieku wody, spowodowanym np. nieszczelnością kranu lub awarią pralki czy zmywarki. Powiązanie systemu z innymi inteligentnymi urządzeniami zapewnia natychmiastową reakcję w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia. Czujnik zalania wykazuje wysoką czułość na wilgoć i przesyła informację o zaistniałym ryzyku wprost do wszystkich zintegrowanych z nim urządzeń, w tym do naszego sprzętu mobilnego. Dzięki temu możemy mieć pełną kontrolę nad sytuacją panującą w naszym domu niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. To jeszcze nie wszystko – każdy inteligentny czujnik zalania może zostać przez nas zamontowany bez najmniejszego problemu, niezależnie od naszych umiejętności technicznych. Niewielki rozmiar, bezprzewodowe zasilanie i łatwość instalacji na dowolnej powierzchni czynią z niego urządzenie przyjazne każdemu użytkownikowi. Dodatkowym walorem czujnika jest jego estetyczny design.

Dla kogo jest przeznaczony czujnik zalania?

W praktyce tylko niektóre pomieszczenia w naszych domach są objęte na co dzień wysokim ryzykiem zalania – z pewnością możemy zaliczyć do nich wszystkie kuchnie i łazienki. Domowe pralnie także powinny zostać wyposażone w sprawny czujnik zalania, ponieważ to właśnie pralki bywają często źródłem problemu, który może przyczynić się do poniesienia dodatkowych wydatków na rzecz usuwania ewentualnych szkód. Chcąc uniknąć tego typu problemów, warto dodatkowo zainstalować czujnik zalania w innych pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia pobierające wodę. Od momentu zamontowania czujnika nie musimy martwić się o jego sprawność – niski poziom zużycia energii gwarantuje długotrwałe użytkowanie przez długi okres i nie naraża nas na problem częstej wymiany baterii. Czujnik zalania to ekologiczne i niezawodne urządzenie, które sprawdzi się doskonale w każdym inteligentnym domu.