FAQ

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego. Chętnie pomożemy!

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie związane z systemem Wulian Smart Home? Jeśli poniżej go nie znajdziesz – skontaktuj się z nami.


System inteligentnego domu jest systemem wspomagającym zdalne sterowanie urządzeniami w celu osiągnięcia wymiernych oszczędności energii elektrycznej oraz innych mediów oraz podniesienia komfortu życia poprzez automatyzację rutynowych czynności.

Urządzeniami można sterować zdalnie będąc na miejscu i mając połączenie urządzenia mobilnego z systemem poprzez WiFi lub będąc z dala (poza zasięgiem WiFi bramy) poprzez połączenie internetowe (warunkiem jest dostęp do internetu urządzenia mobilnego oraz bramy systemu).

Sterować zdalnie można urządzeniami zasilanymi energią elektryczną oraz urządzeniami wykorzystującymi media (gaz, woda).

Większość urządzeń w systemie działa bezprzewodowo. Urządzenia te są zasilane bateryjnie, a sygnał jest przekazywany drogą radiową. Jedynie urządzenia bezpieczeństwa (np.: czujnik gazów palnych) i niektóre urządzenia z większym poborem prądu są urządzeniami przewodowymi.

W większości urządzeń bateria wystarcza na minimum rok przy codziennym użytkowaniu.

Każde urządzenie zasilane bateryjnie po wykryciu stanu wyczerpującej się baterii wysyła alarm/monit na urządzenie mobilne o konieczności wymiany baterii na nową.

Tak, można podłączyć do systemu kilka bram i użytkować wiele systemów jako jeden system z jedną bramą nadrzędną (master) i kilkoma bramami podrzędnymi (slave). Zarządzanie systemem odbywa się nadal poprzez jedno konto użytkownika i urządzenie mobilne.

Tak, w aplikacji można przydzielać uprawnienia poszczególnym użytkownikom systemu. Przydzielanie uprawnień polega na określeniu z poziomu konta administratora czy podłączone do systemu konto może danym urządzeniem sterować czy tylko podglądać jego stan czy ma być ono dla niego niewidoczne/niedostępne.

Nie, korzystanie z usług instalatora jest zalecane ze względu na zapewnienie jakości wykonania całej instalacji oraz dalszego utrzymania/serwisowania instalacji. Natomiast sama instalacja nie powinna być trudna dla osób z podstawową wiedzą z zakresu elektryki, elektroniki oraz sieci komputerowych.

System będzie działał bez dostępu do internetu o ile wszystkie urządzenia są podłączone do zasilania i działają prawidłowo, jednak nie będzie można sterować systemem zdalnie z miejsca innego niż miejsce użytkowania systemu (w zasięgu WiFi bramy).

System w normalnych warunkach pracy nie zakłóca pracy innych urządzeń domowych i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia lub życia domowników. Ocenę sprawności i poprawności działania urządzeń może wykonać wykwalifikowany instalator. Należy pamiętać o tym, że urządzenia nie mogą być osłonięte metalowymi osłonami lub obudowami, może to znacznie pogorszyć jakoś sygnału a w konsekwencji sprawność działania urządzenia.

Zasięg urządzeń to kilkadziesiąt metrów w zależności od otoczenia, jednak nie trzeba się o to martwić, ponieważ każde urządzenie oprócz swoich podstawowych funkcji spełnia również rolę reapetera czyli wzmacniacza/regeneratora sygnału. W praktyce oznacza to, że jeżeli zainstalowane w budynku urządzenia są oddalone od siebie na odległość do 20metrów, to system może być rozbudowywany w nieskończoność, a odległość między skrajnymi urządzeniami w sieci może być rzędu setek lub tysięcy metrów.

Teoretyczna maksymalna ilość urządzeń podłączonych do jednej bramy to 65 tysięcy. Testy systemu wykazały jego pełną sprawność przy 2,5 tysiącu urządzeń.

TAK. System WULIAN jest kompatybilny z asystentem głosowym ECHO produkcji AMAZON popularnie nazywanym Alexa. Komendy należy wydawać w jęz. angielskim. W aplikacji Alexa trzeba zainstalować home skills WULIAN/Smart Home a następnie wybrać urządzenia i sceny którymi chcemy sterować głosowo oraz je nazwać. Przykładowa komenda: „Alexa, turn on kitchen light”.

TAK. W Gosposi należy napisać program z warunkiem jaki ma być spełniony (lub niespełniony) aby uruchomić daną scenę. W menu Sceny przytrzymując wciśniętą ikonę danej sceny wybrać zegar i ustawić wybrane dni tygodnia i godziny uruchomienia sceny. Przykład: Zamykanie rolet zewnętrznych przy danym natężeniu światła (zmierzch) a jednocześnie o danej godzinie, w zależności co będzie pierwsze.

Zadaj pytanie